Greip IT sisustas professionaalse veebiseminaride ja -koolituste stuudio

Uudised

Greip IT sisustas professionaalse veebiseminaride ja -koolituste stuudio

Vebiseminaride stuudio

Veebiseminarid ja veebikoolitused on populaarsemad, kui kunagi varem. Enamus koolitusettevõtteid ja seminarikorraldajaid on kolinud olude sunnil suure osa oma tegevusest veebi. Konkurents on mõistagi tihe.

Sama oluline nagu klassikoolituse või seminari puhul on hubane klassiruum, õige valgustus, mugavad toolid, normaalne ventilatsioon jms. on veebi vahendusel toimuva puhul kvaliteetne mugavalt kuulatav heli ning selge ja loomulike värvidega pilt.

Eesti üks suuremaid koolitusettevõtteid AS Äripäev sisustas Greip IT spetsialistide abiga omale veebiseminaride ja -koolituste läbiviimiseks professionaalse tehnikaga veebisündmuste stuudio.

Greip IT tehnoloogiapartneri Taavi Sergo sõnul arvatakse sageli, et veebiseminari korraldamiseks piisab vaid vastavast tarkvarast ning sülearvutisse sisseehitatud kaamerast ja mikrofonist. Edasijõudnud muretsevad natuke parema veebikaamera ja mikrofoni, aga sellest veel siisiki ei piisa suurepärase kasutajakogemusega veebisündumuse läbiviimiseks.

Sergo sõnul on tavaliselt suurim möödalaskmine see, et unustatakse ära õige valgustus – esineja on liiga tume, liiga hele, esineja näol on ebaloomulikud varjud jms. Samuti ei pöörata piisavalt tähelepanu helikvaliteedile. Kuulajale mugava helikvaliteedi saavutamiseks ei piisa tavaliselt ainult esimesest kättejuhtuvast keskmise hinnaklassi mikrofonist. Lisaks õige mikrofoni valikule mängivad väga olulist rolli ka näiteks ruumi enda akustika ning heli automaatne järeltöötlus enne “eetrisse laskmist”. Lisaks ei tohi unustada ka seda, mis toimub esineja seljataga. Ka nn. taust on oluline!

Jah, tõenäoliselt on ühe eduka veebiürituse kõige olulisem edutegur selle sisu. Aga ka väga huvitav veebikoolitus võib kuulajale negatiivse emotsiooni jätta, kui tuleb taluda kohati halvasti kuuldavat heli ning kesise kvaliteediga pilti.

Uuri audio- ja videolahenduste kohta lähemalt:
Taavi Sergo
taavi.sergo@greip.ee
+372 5770 3778